Eğitim ve Danışmanlık

Eğitim ve Danışmanlık

Satış, müzakere, pazarlama, yöneticilik ve liderlik konularında kalıcı ve etkin

UZMANLIĞIMIZ:

Satış, müzakere, pazarlama, yöneticilik ve liderlik konularında kendini kanıtlamış metodolojilere bağlı kalınarak hazırlanmış eğitimlerimizin yanı sıra kurumun satış ve pazarlama alanlarındaki ihtiyaçlarına yönelik kalıcı ve etkili çözümler sağlayacak danışmanlık hizmetleri.

ÇÖZÜMLERİMİZ:

BTO olarak amacımız firmaların eğitim, gelişim ve uygulama konusundaki yetkinliklerini maksimize edecek uygulamaları ve araçları kendilerinin ihtiyaçlarını doğru olarak belirledikten sonra geliştirmek ve günlük hayatlarının bir parçası olması için gerekli yaklaşımları sunmaktır.

EĞİTİM AŞAMASINA GELİNCEYE KADAR YAPILANLAR:

Ön değerlendirme testi - Katılımcıların eğitim öncesi konuyla ilgili bilgilerini ve davranış anlayışlarını tespit etmek için yapılır.

Satış teşkilatıyla müşteri ziyaretleri (satış eğitimleri için) - Satış yetkililerinin karşılaştıkları müşteri ilişkilerine ve müzakere durumlarına tanık olmak ve eğitim tasarımında güncel ve sektöre uygun örneklere yer vermek.

Tasarım - Eğitim içeriği, vakalar ve alıştırmalar eğitim alan firmanın sektörüne ve ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanır.

Eğitim - 2 veya 3 günlük programlar şeklinde aktarılan eğitimlerde katılımcıların başarı için gerekli yetkinliklere kavuşmaları uygulamalar ve alıştırmalarla sağlanır. Eğitimlerde uygulama toplam sürenin %70'ini kapsamaktadır.

Eğitim sonrası takip değerlendirmesi - Katılımcılar eğitim sonrası öğrendiklerini vaka soruları yardımıyla sınama imkanı elde ederler ve ilave olarak geliştirmeleri gereken alanları belirmiş olurlar.

Koçluk - İhtiyaç olması durumunda bire bir koçluk yapılarak şirket yetkililerinin davranışları benimsemeleri sağlanır.

Bu hizmetlerimizin yanı sıra işe alım sürecinde kullanılmak üzere yetkinlik seviyesi belirleme testi ve satış personeli alımlarında satış personelinin satış becerilerini sergileyebileceği Rol Çalışması için destek hizmetler verilmektedir.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ:

Kurumların satış, pazarlama, rutlandırma, tedarik zinciri ve eğitim konularındaki ihtiyaçlarına deneyimli ekiplerimiz yardımıyla destek olmaktayız. Türkiye'de bir çok proje de görev almış olan danışmanlık firmalarıyla da yakın bir işbirliği içerisinde çalışarak firmalarınızın aşağıdaki konulardaki ihtiyaçlarına kısa sürede kalıcı çözümler önerebilmekteyiz:

  • Satış teşkilatı yapısının analizi ve gerekli iyileştirmelerin gerçekleştirilmesi
  • Zincir (ulusal) müşterilere yönelik satış süreçlerinin oluşturulması
  • Satış teşkilatlarının müşteriye yönelik ziyaret, tedarik ve takip süreçlerinin oluşturulması
  • Bayi yapısına yönelik araştırmalar
  • Bayi teşkilatlarının kurulması sürecinde kullanılacak araçların oluşturulması
  • Marka yönetimi
  • Marka stratejisi oluşturma
  • B2B satış süreçlerinin tarifi ve gerekli yardımcı araçların oluşturulması
  • Müzakerede kullanılacak süreçlerin ve araçların oluşturulması